Ejder Meyvesi Bebeklere Verilir mi ?

pitaya bebek

EJDER MEYVESİ BEBEKLER, ÇOCUKLAR VE HAMİLE KADINLAR İÇİN GÜVENLİMİDİR ?

Ejder Meyvesi ülkemizde üretilmeye, duyulmaya ve araştırılmaya başlayalı henüz çok olmadı daha çok yeni sayılan bir tropikal meyve türüdür. Anneler ve Babalar doğal olarak çocukları için vitamin kaynağı olan meyveleri ve besinleri ararlar. Doğal olarak tüm ebeveynlerin merakı bebeklere veya çocuklara Ejder Meyvesi vermelimiyiz verirsek zararı olur mu ? Tüm bu soruların cevabı yazımızda sizler için tüm gerekli bilgileri aktarmaya çalıştık .

Bebek İsteyen Çiftlerin Ejder Meyvesi Yemesi Uygun mudur ?

Ejder Meyvesi, B1, B2, B3, C vitamini ve demir, kalsiyum ve fosfor gibi minerallerin yanı sıra birçok aktif antioksidan açısından zengindir. Tüm bu beslenme, kadınların gebe kalma şansının daha yüksek olmasına yardımcı olabilir.

Hamilelik Süresince Ejder Meyvesi Yenmesi 

İlk olarak, Ejder Meyvesi veya Pitaya, hamile olan tüm kadınlar için önemli olan folik asit içerir. Folik asit, yenidoğanlarda doğum kusurunu önlemeye yardımcı olabilir.

İkincisi, Ejder Meyvesi kırmızı kan hücresi oluşumunu destekleyen demir açısından çok zengindir. Sonuç olarak, ejder meyvesi hamilelik sırasında aneminin ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Son olarak, diyet lifi hamile kadınların hormonal değişiklik nedeniyle hamilelik sırasında çok sık görülen kabızlıkla mücadelede yardımcı olur.

22

Yeni Annelerin Olan Kadınların Ejder Meyvesi Yemeleri Güvenli midir ?

İlk olarak, ejderha meyvesi kırmızı kan hücresi oluşumu için gerekli olan demir açısından zengindir. Yeni anneler Doğum esnasında ve lohusa döneminde çok kan kaybeder. Diyette yeterli demir olması, yeni annelerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir.

İkincisi, ejderha meyvesi diyet lifi bakımından zengindir. Doğumdan sonra, birçok yeni anne lohusa döneminde daha fazla süre yatakta kalacaktır. Bu kabızlığa neden olabilir. Diyette yeterli lifli beslenme ile yeni anneler, bağırsak hareketinde lif yardımcıları olarak kabızlığın oluşmasını önleyebilir.

Son olarak, dragon meyvesi B1, B2, B3, C gibi vitaminler ve fosfor gibi mineraller içerir. Bu besinler yeni annenin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Emzirme döneminde

Emziren annelerin Ejder Meyvesi yemeleri güvenlidir.

Ejder Meyvesi demir yönünden zengindir. Demir sadece yeni annelerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yenidoğanların sağlıklı gelişimine de yardımcı olur.

Ayrıca, ejderha meyvesi kalsiyum bakımından zengindir, bu sadece emziren annelere değil, aynı zamanda kemik gelişimi için kalsiyuma ihtiyaç duyan bebeklere de yarar sağlar.

Ejder Meyvesinde bulunan C vitamini ve diğer antioksidanlar hem emziren annelerin hem de bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Peki Ejder Meyvesi Bebeklere Verilir mi ?

Meyveler, bazı sebzeler ile birlikte bebeklere önerebilecek en iyi şeylerden bazılarıdır, Fakat tüm meyveler bebekler için uygun değildir. En önemlisi de bir yaşından küçük bir bebeğin tüketimi için uygun mudur .

Ejder meyvesi, tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen farklı kaktüs türlerinden bir tanesinin meyvesidir. Besin içeriği yüksek olduğu bilinir, fakat bebekler için iyi midir? Öğrenmek için okumaya devam ediniz .

Dört Aydan Altıya Ay Bebek

Bu yaştaki bebekler için ejder meyvesi yemek uygun değildir. Yeni doğan bebekler için bilindiği üzere tek verilmesi gereken ve en sağlıklı beslenme yöntemi Anne Sütü olmalıdır.

Yedi Ay – Dokuz Aylık Bebek

Bu yaş aralığıda yine bebekler için ejder meyvesi yemek uygun değildir.

On Aydan On İki Aylık Bebeğe

Ejder meyvesini bu yaş aralığında artık yavaş yavaş çocuğunuza tanıtabilirsiniz, ancak bebekleri beslemeden önce meyveyi püre haline getirmeniz veya öğütmeniz gerekir.

Bu yaştan sonra Ejder Meyvesi bebekler için çok faydalıdır Antioksidanlar bakımından zengindir. Bebeğinizin hücrelerini korur ve vücuda zarar gelmesini önler. Çok lezzetli bu meyveyi tüketirken aynı zamanda bağışıklıklarını arttırır ve hastalıklara karşı savaşmasını sağlar.

Ayrıca, ejder meyvesine herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olmak için bebeğin tepkisini gözlemlemeniz gerekecektir. Çok az vererek deri dökülmesi veya kızarma kabarma gibi şeyler gözlemlenirse verilmemelidir. En doğru yöntem ise doktorunuza danışmak olacaktır.

pitaya içecek

Bir Yaş ve Üstü Bebek

Çocuğunuzun Ejder Meyvesi yemesi kesinlikle faydalıdır 

Faydalarının bir kaçını yazalım. Güçlü kemiklerin oluşumunda önemli rol oynar Kalsiyum ve fosfor bakımından çok zengin olan Ejder Meyvesi kemik gelişimi için oldukça faydalıdır. Fenolik ve flavonoid bileşikleri ile birlikte fosfor, iyi bir kemik gelişimi için yardımcı olur ve bu da onları güçlendirir. Ayrıca çocukluk çağında raşitizm ve daha sonra artrit gibi hastalıkları oluşmasını büyük miktarda engellemektedir .

Ejder Meyvesi, vücudun birçok süreci için ihtiyacı olan C vitamini zenginliğine sahiptir. Kemiklerin ve kasların gelişmesi için ve dolaşım sisteminin gelişimine yardımcı olması için gereklidir. Bağışıklığı Yükseltir ve ispinoz gibi eksiklik hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.

Ejder Meyvesi, bebeklerde ve yetişkinlerde kalp sağlığını destekleyen besin maddelerine sahiptir. Bu, Bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve hayatının sonraki aşamalarında çok daha az kalp problemi Yaşaması anlamına gelir.

Ayrıca, bu meyveye herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olmak için bebeğin reaksiyonunu gözlemlemeniz gerekecektir.

Ejder Meyvesi Nasıl Saklanır ?

Ejder Meyvesi raf ömrü orta olan bir meyve türüdür. Ejder Meyvesini kesip bir kısmını yedikten sonra artan kısmını kapaklı bir plastik kap içerisinde buzdolabında 1 haftaya yakın muhafaza edebilirsiniz. Fakat hiç kesilmemiş bir meyveyi 3 ay ve üzerinde buzdolabının orta kısımlarında muhafaza edebilmeniz mümkündür.

Ejder Meyvesinin Faydalarını buraya tıklayarak detaylı öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi yatırım ve fidan siparişi için bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Yol Tarifi WhatsApp