Ejder meyvesi fiyatları 2021

Ejder Meyvesi Fiyatları 2021

2021 Ejder Meyvesi Fiyatları

Ejder meyvesi fiyatları Çeşitli bölgelerde dragon meyvesi olarak da adlandırılan ejder meyvesi fiyatları 2021 yılında çiftçiyi ve üreticiyi memnun etmeyi başarmıştır. Önceki senelere göre çok büyük değişimler yaşamayan ejder meyvesi fiyatları, ortalama 40 – 60 TL civarında değişir.

Hoş kokusu ve kendine has lezzetli tadı ile tüketicilerini memnun eden bu meyvenin fiyatı, kalitesiyle orantılıdır. Farklı özelliklere sahip olması ve faydalı olması sebebi ile son zamanlarda üreticilerin sıklıkla tercih ettiği bu meyve, farklı iklim koşullarına sahip bölgelerde yetiştirilebilir. Ülkemizde en çok Adana’da yetiştirilen bu ürün, dünyanın birçok farklı yerlerinde de yetiştirilmeye müsaittir.

Ejder Meyvesi Neden Tercih Edilmelidir?

Ejder meyvesini tüketmek için tek sebebiniz onun eşsiz tadı ve kokusu değildir. İçeriğindeki yararlı besin değerleri ve mineraller ile ejder meyvesinin birçok yararı da bulunur.

Özellikle günümüzde, hem lezzetli hem de sağlığa yararları olan yiyeceklerin bulunması bir hayli zordur. Böyle bir ihtiyacı en iyi şekilde karşılayan ejder meyvesi, gözden solunum rahatsızlıklarına kadar birçok açıdan size yarar sağlar. Diyabet hastaları için de fayda sağlayan bu meyve, vücudun iç sistemindeki faydalarının yanı sıra dıştaki yaralanmaların da çabuk onarılmasını sağlar. Bu meyvenin besin değerleri de şu şekildedir:

  • 136 kalori
  • 3 gram protein
  • 29 gram karbonhidrat
  • 7 gram lif
  • RDI’nın% 8’i oranında demir
  • RDI’nın% 18’i oranında magnezyum
  • RDI’nın% 9’u oranında C vitamini
  • RDI’nın% 4’ü oranında E vitamini, ejder meyvesinin içerisinde bulunur.

Ejder meyvesi, vücut için saymakla bitmeyen faydasının yanında maliyet olarak tüketicisini zora sokmayan, üreticisini de memnun eden bir üründür.

Ejder Meyvesinin Dikilme Süreci Nasıl İlerler?

Ejder meyvesi, dayanıklı ve adaptasyonu yüksek bir yapıda olduğu için yılın tüm aylarında dikim yapılabilir. Bu meyvenin en uygun koşullarda dikilebilmesi için belirleyici birkaç unsur vardır. Dikim yapılacak alanın toprak yapısı ve arazinin nasıl bir konumda olduğu, dikim aşamasında belirleyici rol oynar.

Ejder meyvesinin sürecini etkileyen bir diğer unsur, dikilecek fidanın köksüz ya da köklü olmasıdır. Köklü fidanlar ile yılın tüm aylarında dikim yapılabilse de tavsiye edilen zaman dilimi şubat başı ve kasım sonudur. Bu zaman dilimleri içerisinde dikim yapılırsa daha verimli ejder meyvesi piyasası oluşturulabilir.

Ejder meyvesinde, köksüz olarak dikim yapılması planlandığında ilk bahar girişindeki dönem ya da mart ayının başlarındaki dönem seçilebilir. Tavsiye edilen bu zaman dilimleri arasında dikimini yaptığınız fidanlar, size daha az maliyet ve nakliye kolaylığı sağlar. Ek olarak da fidanın toprağa uyum sağlaması kolaylaşacağından verim olasılığı da arttırılır.

İlkbahar ve yaz aylarında diktiğiniz fidanlar, size birçok açıdan avantaj sağlarken sonbahar aylarında köksüz dal dikmek doğru değildir. Dikimini yaptığınız dal köksüz olduğu için sulama ve soğuk havalara karşı dayanıksız kalıp çürüyebilir. Bu riskin alınmaması için köksüz fidan dikimleri ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilmelidir.

Ejder Meyvesi Para Kazandırır Mı?

Bilinen tarım ürünlerine göre oldukça farklı özelliklere ve farklı güzellikteki bir tada sahip olan ejder meyvesi, son zamanlarda ticari girişimcilerin dikkatini çekmiştir. Peki, son zamanlarda bu kadar üretici talebi gören ejder meyvesi, gerçekten para kazandırıyor mu?

Her kazancın arkasında emek ve mücadele olduğu gibi ejder meyvesi için de belirli bir emek sarf edilmelidir. Fakat bu eşsiz meyve sayesinde, emeklerin karşılığı tam olarak alınabilir. Dünyanın en pahalı meyveleri sıralamasında en başta bulunan ejder meyvesi, sera ortamında yetiştirilebilen ve ticari olarak çok iyi getirileri olan bir meyvedir. Ejder meyvesinin verimli bir şekilde yetiştirilmesi için gerekli ortamı sağladığınızda ve gerekli özeni gösterdiğinizde, bu işten kârlı çıkmama ihtimaliniz çok düşüktür.

Egzotik Tarım Danışmanlık Hizmeti

Egzotik Tarım, ejder meyvesi hakkında her konuda sizlere profesyonel destek sağlamaktadır. Sizlerin pazar sıkıntısını çözmek için büyük bir fırsat olan ejder meyvesi yatırımı, yurtdışından da olmak üzere birçok müşteriyi sizin için bulur. Size kalan şey ise sadece ejder meyvesini yetiştirmektir.

Ejder meyvesinin yetiştirilme sürecinde de Egzotik Tarım ile danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız bizi arayıp iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bizi arayarak üretim, yetiştirme, dağıtım ve pazarlama süreçlerinde tamamen profesyonel destek alabilirsiniz.

Telefon Yol Tarifi WhatsApp