Ejder Meyvesi PİTAYA Açık Arazide Yetişir mi ?

GORSEL 3 1

Ejder Meyvesi (Pitaya) Açık Arazide yetişir mi ?

Bizlere gelen telefonların yüzde 75 inde bu soru ile karşı karşıya kalmaktayız. Ejder Meyvesi Tropikal bir meyve olup halk arasında sıcağı sever bol suyu sever gibi bir kanı vardır. Fakat Ejder Meyvesi tüm bu bilinenlerin aksine Sıcağı ve Suyu dengeli olarak sever bu denge bozulur ise verim sıkıntısı yaşanır hatta bitki ölümleri bile kaçınılmaz olacaktır.

Yazın aşırı sıcaklarda aldığımız önlemlerden birisi sera üzerine kullanılan Gölgeleme Tülü veya Gölgeleme tozu bu önlem Fidanlarımızı  güneş yanıklarından korumaktadır. Kışın ise Sera üzerine çekilmiş olan naylon hem soğuktan ve bir o kadar önemli olan yağmurdan korumaktadır. Yağmuru direk üzerine alan Ejder Meyvesi  fidanları aşırı su almaktan dolayı köklerde çürüme ve nematod yani mantar türü hastalıklara yol açmaktadır.

Aşırı soğuk alan Ejder Meyvesi fidanları 0 derece altındaki soğuklar bitkilerin taze filizlerini ve genç dalların uç kısımlarını yakmaktadır. Birde – 2 altını gören durumlarda bitkiler tamamen ölebilmektedir bunları görsel olarak sizlere aşağıya yükleme yapacağız daha detaylı görebilmeniz adına .

SERA İÇERİSİNDE -2 -3 CİVARI GÖREN BİTKLERİN DURUMU

SERA İÇERİSİNDE -3 ALTINI GÖREN FİDANLARIN HALLERİ

IMG 20200216 WA0002IMG 20200216 WA0001

AÇIKTA EJDER MEYVESİ DENEMESİ VE SON HALİ

20200217 13443620200217 134443

Özet olarak tüm bu görsellerden sonra sizlere açıkta yetişen fidan satmaya çalışan kişilerden uzak durmak yada durmamak artık size kalmış .Tayland, Vietnam ve Malezya gibi bir çok ülkede açıkta yetişmektedir. Ülkemizde de bir çok denemeler yapıldı fakat başarısız sonuçlandı. Türkiye iklimi Ejder Meyvesinin açıkta yetişmesi için maalesef ki uygun değildir.

Fidan ve Meyve Siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com

Detaylı bilgi ve Danışmanlık için bize Ulaşabilirsiniz 

Telefon Yol Tarifi WhatsApp