Ejder Meyvesi ( PİTAYA ) Adana

pitaya foto1

Adana ve Çevresinde Tarımın Önemi

Adana iklimi, Coğrafi yapıya uygun olarak Dağlık ve Ovalık kesimlerde değişkenlik göstermektedir. Ovalık alanlar iklim yapısı olarak Akdeniz iklimine sahiptir. Yazın sıcak ve kurak, kışın ise yağışlı ve ılık havaya sahiptir. Ocak ayı en soğuk havanın etkili olduğu ay dır, buna karşın en sıcak ay ise Ağustos aydır. Ocak ayında ortalama ısı 9 °C, Ağustos ayında ise ortalama ısı 28 °C’dir.

Dağlık bölgelerde kara iklimi geçerlidir kış aylarında yağışlar kar şeklinde düşmektedir. Yağış miktarı yıllık ortalama 647 mm’dir. En yüksek sıcaklar Mersin ve çevresinde görülmektedir. Ocak ayında ortalama ısı değeri 15 °C iken en sıcak aylardan birisi olan Temmuz ayında bu ısı değeri ortalama 28 °C dir. Mersin ve çevresinde yıllık yağış ortalaması Adana ve çevresine göre bir miktar daha fazladır.

pitaya serasi

Adana İklimi Ejder Meyvesi ve Egzotik Ürünler İçin Uygun mudur ?

Adana ili İklim ve Toprak yapısı olarak Tarım için çok özel bir yer kaplamaktadır. Adana’da Ejder Meyvesi ve Egzotik ürünlerin yetiştiriciliği rakımın yüksek olmayan bölgelerinde ürüne göre değişkenlik göstermekle beraber sera ortamında mümkündür. Başta Ejder Meyvesi ve Muz olmak üzere avokado, Mango, Pasiflora (Çarkıfelek Meyvesi) ve Kiwi gibi bir çok ürün Adana’da yetişmektedir. Arge çalışmaları sonucu sürekli farklı ürünleri Portföyümüze ekliyoruz.

Küresel ısınma ve İklim değişiklikleri artık ülkemizde bir çok tropikal meyvelerin yetişmesine olanak sağlamaktadır. Egzotik Tarım olarak bizde Adanalı bir firma olarak her daim yenilikçi bir bakış açısı ile Egzotik ürünlerin üretiminde elimizden geleni yapmaktayız. Ejder Meyvesi üretmek isteyenlere 3 yıllık tecrübemiz ile her konuda destek olarak üretime destek veriyoruz, ayrıca ürettikleri meyveleri’de alarak pazar konusunda destek vermiş oluyoruz.

ejder meyvesi 1

Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği Adana ve Çevresinde Uygun mudur ?

Ejder Meyvesi üretimi son 3-4 yıldır ülkemizde yaygınlaşmakta olup fakat henüz yolun çok çok başında olmaktayız. Başta Antalya ve Mersin olmak üzere Adana, Osmaniye, Hatay, Muğla, İzmir, Aydın, Manisa, Bursa ve Sakarya gibi bölgelerde Ejder Meyvesi Üreticiliği devam etmektedir.

Adana ise hem Toprak hem İklim hemde Konum olarak Ejder Meyvesi üretimi için çok uygun bir yere sahip. İnovasyon’a açık Çiftçiler ve Üreticiler eski nesil üretimler yerine artık Alternatif üretimlere yönelmektedir. Bu yeniliklere açık olan üreticiler büyük tarlalardan üretim yaparak elde ettikleri gelirleri artık çok daha küçük alanlardan farklı ve Egzotik ürünler üreterek elde etmektedirler.

Adana iklimi ve Toprağı tam olarak bu yeni ve Egzotik ürünler için bulunmaz bir yer ve Konuma sahiptir. Sizlerde Adana ve Çevresinde Ejder Meyvesi ve Egzotik ürünler yetiştirmek ve Para kazanmak istiyorsanız Egzotik Tarıma ulaşmanız yeterli olacaktır. Fidan satışı ve Ücretsiz Danışmanlık hizmeti ile ve ayrıca hasat zamanı ürünlerinizi biz alıyoruz.

pitaya scaled

Maliyetler pazar konusu danışmanlık konusu ve her türlü detay için bize ulaşabilirsiniz.

Fidan ve Meyve siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com

Telefon Yol Tarifi WhatsApp