Ejder Meyvesi PİTAYA Corona’ya Karşı Etkisi Varmıdır ?

pitaya corona

Ejder Meyvesi Virüslere Karşı Mücadele Eder mi ?

Öncelikle bu yazıyı yazma nedenimiz tüm dünyayı sarsan bu virüse karşı herkes bir önlem arar iken en önemli konu Bağışıklık Sisteminin Güçlenmesi. Güçlü bir Bağışıklık Sistemi sadece corona virüsüne değil tüm hastalıklara karşı korumaktadır. Sağlığımız için önemi çok büyüktür.

CORONA NEDİR ?

Dünya genelinde ilk kez 1960 yıllarında Covid – 19 olarak isimlendirilen virüs, koronavirüs veya corona virüsü olarak biliniyor. 2019 yılı aralık ayında çin’in Wuhan bölgesinde ortaya tekrar çıkan bu virüs internette ve medyada sosyal medyada en çok aranan konuşulan ve araştırılan hastalık oldu. 400 den fazla corona virüsü çeşidi bulunmaktadır ve bunların sadece 4 tanesi insanlarda hastalığa yol açmaktadır.

Hafif orta ve ağır olarak farklı etkilerle seyredebilen bu hastalık daha önce 2002’de çıkan SARS ile 2012’de çıkan MERS virüsleriyle aynı gruptandır. Soğuk algınlığı gibi etkilere sahip olan corona virüsü 2020 de çok ağır bir şekilde tüm dünya geneline yayılmıştır. Ülkemizdede görüldü fakat devlet görevlilerin aldığı önlemler sayesinde en minimum seviyede görülmektedir fakat henüz tamamen her şey bitmedi. Çoğu insan hayatında ilk defa bu virüsü tanıdı. Yeni çıkan bu hali çok ağır ve bulaşıcı olmuştur. Coronavirüsü hayvanlardan insanlara bulaşan bir virüs türüdür.

CORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA YOLLARI 

Corona virüsünden korunmak için aslında grip ile mücadeleye çok benzemektedir. İlk yapmamız gereken El hijyeni hatta en önemlisi budur. El hijyeni sadece corona değil tüm hastalıklar ve mikroplardan korunmak için her zaman uygulamamız gereken çok önemli bir temizlik yöntemidir. Kalabalık ortamlardan uzak durmak gerekir. Alkol bazlı temizlik ürünleri ile eller ve yüzümüz gün içerisinde temizlenmelidir. Hapşırma esnasında ellerimize hapşırıp eller yıkanmalıdır. Maske kullanılabilir. İnsanlar ile aramızda mesafe koymalıyız. Hava sıcaklıkları 24 derece üzerine çıktığı zaman uzmanların görüşüne göre virüs ölmektedir.

EJDER MEYVESİNİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE ETKİSİ

Bağışıklık sistemi insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan güçlü bir savunma kalkanıdır. Mevsim geçişlerinde özellikle görülen Grip, Soğuk Algınlığı, Ateş, Baş Ağrısı ve Boğaz ağrıları gibi çok daha fazla hastalık türleri ve virüsler ile savaşmaktadır.

En iyi haber şu ki doğa bize nimetleri ile bağışıklık sistemini güçlendirecek bir çok zengin içerikler sunmuştur bunlardan bir taneside Ejder Meyvesi. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için ne yediğimize dikkat etmemiz gerekir doğru şeyleri tükettiğimizde bağışıklık sistemi görevini eksiksiz yerine getirmektedir. Başta bol bol su içmek bağışıklık sistemi için vazgeçilmezdir.

Günlük düzenli bir şekilde sebze ve meyve tüketimi (A, C, E ) vitaminleri, Folik asit gibi vitaminler daha değişik mineraller, oligosakkaritler ve bazı ve belirli fenolik bileşikler sayesinde bağışıklık sistemimiz güçlenir.

İşte Ejder Meyvesi tamda burada tüm bu vitaminlere sahip olan bir meyve olarak devreye girmektedir yurt dışında yapılmış olan araştırmalara Ejder Meyvesi Bağışıklık Sistemini güçlendiren C vitamini antioksidan etkisiyle başka doğal antioksidanlar da içermektedir. Günde 1 adet Ejder Meyvesi tüketmek bir çok hastalığa karşı kansere karşı savaş açmaktadır. Yani kısaca doğa bizlere vücudumuzun ihtiyacı olan her şeyi veriyor. Ülkemizin bereketli topraklarında yetişen Ejder Meyvesi ve daha birçok sebze meyve sağlımız için bizlere doğal ve organik tedaviler ve savunmalar sunmaktadır.

pitaya diyet 111

Ejder Meyvesi ile ilgili daha fazla bilgi Fidan Ve Meyve Siparişi için bize ulaşabilirsiniz.

Fidan ve Meyve Siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com

Detaylı bilgi ve Danışmanlık için bize Ulaşabilirsiniz 

Telefon Yol Tarifi WhatsApp