Ejder Meyvesi PİTAYA Haşere ve Zararlıları

pitaya haşere4

Ejder Meyvesi Haşere ve Zararlıları ile Mücadele 

Ejder Meyvesi ülkemizde daha çok yeni sayılan bir Tropikal meyve, Hastalıkları ayrıca Zararlılar ve Haşerelerle mücadele aynı şekilde daha çok yeni başımıza geldikçe tecrübe ediniyoruz ve siz değeri takipçilerimiz ile paylaşıyoruz.

3 Yıllık bir tecrübe ile artık deneme yanılma yöntemi başımıza gelen bir çok sorunun çözümlerini buldukça bizde Ejder Meyvesi konusunda uzmanlaşıyoruz. Bu durum yatırımcı arkadaşlar içinde aslında çok faydalı doğal olarak bizlerden fidan alıp bu işe başlayan arkadaşlar tüm tecrübelerimizden ve ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİNDEN faydalanıyorlar.

BÖCEKLER, KARINCALAR, YAPRAK BİTLERİ VE HAŞERELER

Et karıncaları, zencefil karıncaları, tırtıllar, akarlar, sudan kaynaklı çürüme, kuşlar ve Sümüklü böcek gibi pitaya’yı etkileyen birkaç zararlı vardır.

Bitkilerin özünü suyunu emen zararlılar Ejder Meyvesi üretiminde bazen çok ciddi zararlar vermektedir. Böcekler ve çok küçük gözle görülemeyen Bitler bazen dişleri olmayan ama farklı şekillerde zararlar veren haşere türleridir. Koruyucu bir mumsu kaplama altında saklanırlar ve bitkinin tabiri caiz ise kanını emerler.

Yaprak bitleri armut şeklinde olurlar, 1/8 inç boyunda olurlar ve genellikle kanatsız türlerdir. Bu böcekler tatlı su adı verilen bir sıvı salgılarlar ve bu sıvı karıncaları çekmektedir.

Ejder Meyvesinin yaprak bitleri var ise, Karıncaların gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Yaprak bitlerinin salgıladığı şekerli Karıncaların en sevdiği yiyecekler listesinde bulunurlar. Bitkiyi doğrudan yemeseler dahi Karıncalar bu sıvıyı tükettikleri için Yaprak bitlerinide diğer haşerelerden ve yırtıcılardan korumuş olurlar. Daha fazla yaprak biti Karıncaların yardımı ile hayatta kalırlar. Bu durum müdahale edilmez ise Ejder Meyvesine zarar verir.

AKARLAR

pitaya haşere.2pngBöcekler olmasa da, örümcek akarları Ejder Meyvelerinizi etkileyebilir. Bu Akarlar küçük örümcek akrabalarıdır ve sekiz bacaklı kuzenlerinin aksine bitkilerle beslenirler. Ejder Meyvesindeki akarları tanımlamak için bir büyüteç gerekebilir. Bitki üzerindeki ipek dokuma, saplara benekli hasar ile birlikte genellikle bir akar problemini gösterir.

THRİPS

Dört saçaklı kanatları ve kısa antenleri bu böceği diğer böceklerden ayırır. Fakat ebatları çok küçük olduğu için çıplak gözle görmek pek zordur. Beslenme davranışları bitki üzerinde çoğunlukla estetik bir sorun teşkil eder kesikli desenler bırakır. Ama bitkiyi öldürecek kadar zararlar vermemektedir.

HAŞERE YÖNETİMİ

pitaya haşere 3Anavatanı Güney ve Orta Amerika olan Ejderha Meyvesi ABD’de nispeten yenidir ve belirli zararlı yönetimi stratejileri tam olarak gelişmemiştir. Bitkinizi zararlılar ve hasarlar bakımından izleyin ve gözlemleyin.

Yaprak bitlerini, akarları ve karıncaları bahçe hortumundan güçlü su vererek uzaklaştırmak ilk deneme olabilir. Onları görürseniz böceğin grublarını seçin.

Zararlıların daha fazla yayılmasını önlemek için thrips veya ölçekli böceklerle istila edilmiş Ejder Meyve Dallarını eğer temizlenecek gibi değil ise kesin. Budama aleti bıçaklarınızı dezenfektan püskürtün ve daha sonra hastalık veya zararlıların yayılmasını önlemek için durulayın.

pitaya haşere 1

Zararlılar İle Mücadele Yöntemleri 

Ülkemizde genel olarak direkt olarak kimyasal yollara başvurulmaktadır. Bizim ve aklı başında kişilerin yöntemi ise organik ilaçlar Doğal üretim ve etkili karışımlar veya Zararlı böceklere karşı kullanılmak üzere Yararlı Böcekler bu yöntemler ile hem vicdanımız rahat olacak hemde sağlıklı ürünler yetiştirmiş olacağız çocuklarımıza yeşil bir gelecek bırakmak için hep birlikte mücadele etmek zorundayız daha fazla bilgi için sizlerden ger dönüşler beklemekteyiz .

Fidan ve Meyve Siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com

Detaylı bilgi ve Danışmanlık için bize Ulaşabilirsiniz 

Telefon Yol Tarifi WhatsApp