Ejder Meyvesi Pitaya TÜRKİYE

pitaya diyet 1

Ejder Meyvesi Pitaya Türkiye  Evet Dünyada bir çok ülkede yıllardır üretilen bu muhteşem meyve son bir kaç yıldır Türkiyede’de yerini aldı ve çok sağlam adımlarla ilerliyor. Katma değeri yüksek olan ayrıca İhracata dayalı bir meyve olması bunun yanı sıra oldukça memnun edici bir geliri olan bu mucize meyve Ejder Meyvesi. Ülkemiz için bir diğer özelliği TÜRKİYE’NİN İLK TESCİLLİ TROPİKAL MEYVESİ olması.

pitahaya

Peki nedir bu Ejder Meyvesi bir diğer ismi Pitaya. Anavatanı Orta Amerika, Vietnam, Tayland, Malezya gibi Ülkeler olan Pitaya dünyanın en pahalı meyvesi ünvanına sahip olan bir meyvedir. Dragon fruit , Ejder Meyvesi , Pitaya , Pitahaya gibi değişik isimlerle anılmaktadır. Üretildiği ilk günden bu yana medyadaki ve halk arasındaki popülaritesini hiçbir zaman kaybetmedi. Türkiyede 5,6 yıl önce dikimine ve üretilmesine ufak çaplarda başlanan bu Özel Meyve , dünyayı nasıl etkisi altına aldıysa ülkemizdede aynı etkiyi gördük. Halk arasında tam tanınmaya başlarken Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonunda isminin geçmesi tabiri caiz ise Bomba etkisi yapmıştır. Tüm Yazılı ve Görsel medyada, Sosyal medyada her alanda yerini aldı. Google’da en çok arananlar bölümünde birinciliğe oturmuştur hatta o kadar ileri gidilmiştir ki KPSS sınavında soru olarak yerini aldı. Küçükten büyüğüne herkeste tadı ve nasıl yenildiği konusunda merak uyandırmıştır. Pembe dış kabuğu soyulduktan sonra iç etli kısmı yenmektedir ister kaşık ile ister dilimli olarak. İç etli kısmı Beyaz , Kırmızı , Pembe ve Mor olarak farklı çeşitleri mevcuttur. Muhteşem lezzetinin yanında insan sağlığına bir çok faydasıda vardır . Göze , kalbe , cilde , dişlere , sindirim sistemine ve bir çok şeye faydası kanıtlanmıştır. Ayrıca kanserle savaşan bir özelliği vardır.

ejder smoothie

Ülkemizde Akdeniz ve Ege bölgelerinde örtü altında yetişen bu meyve tanesi 10TL ile 60TL arasında satılmaktadır. Pazar sorunu hiç olmayan bu harika meyvenin taliplisi bir hayli fazladır. Dünya genelinde sadece meyve olarak tüketilmeyen bu özel meyve özel diyetlerde, meyve salatalarında, pasta ve tatlı süslemelerinde, dondurma yapımında kullanılıyor. Dış kabuğu ise gıda boya sanayisinde kulanılmaktadır. Çiçekleri kurtulduktan sonra çay yapımında kullanılmaktadır.

22

Türkiye’de Çiftçilerimiz artık eskisi gibi eski sistem dikim yapılan ürünlerden para kazanamaz hatta zarar edecek konumlara gelmişlerdir. Ejder Meyvesi ve Tropikal meyveler tam bu konumda Çiftçilerimizin imdadına yetişmiştir. Deyim yerindeyse Çiftçinin Umudu olmuştur. Dünya gelişiyor iklimler değişiyor ama ülkemizin bereketli toprakları ve 4 mevsimi bir arada yaşaması Allahın bir Mucizesi ve bizler için bir Nimet’dir . Güzel ülkemizin ve bu verimli toprakların kıymetini bilen çiftçilerimiz dikime başlayıp üretime hatta satışa bile başladılar fakat henüz tanışmamış olanlarda mevcut veya tanıyıp ama cesaret edemeyenler vardır. Biz EGZOTİK TARIM olarak her türlü konuda fidan temini, dikimi, sulaması, budaması, hasat ve hatta meyve satışı gibi her konuda destek vermekteyiz.

Bu Egzotik dünyanın parcası olup hem eğlenmek hemde para kazanmak isteyen herkes bizlere ulaşabilirler her konuda teknik destek ve DANIŞMANLIK yapmaya hazırız.

https://ejdermeyvesi.net/iletisim/

Telefon Yol Tarifi WhatsApp