Ejder Meyvesi’nin Tadı Nasıl’dır?

GORSEL6

Ejder Meyvesi diğer bir adı ile Pitaya dış kabuk kısmı pembe olan iç etli kısmı ise Beyaz, Pembe, Mor gibi renklere sahip olan 100’ün üzerinde çeşidi mevcuttur. Bütün bu çeşitlerin tadları genel olarak benzerlik gösterse dahi brix değeri (şeker oranı) değişmektedir ve yediğiniz zaman farklı lezzetler ile buluşmuş oluyorsunuz.

EJDER MEYVESİNİN TADI NASILDIR ? NEYE BEZNER ? 

Ejder Meyvesi Türkiye için çok yeni sayılır herkes ismini en az bir defa duymuştur. Türkiye olarak her yeni ürünü benimsemiyoruz fakat Pitaya damak tadı olarak bizlere hitap etmiştir ve kendisini sevdirmiştir. Herkesin aklındaki soru Ejder Meyvesinin tadı nasıldır ?

Ejder meyvesi, büyülü bir ejderha yumurtasına benzeyen garip görünümlü ilginç bir meyvedir . Küçük siyah tohumlarla benekli beyaz veya pembe eti ortaya çıkarmak için canlı pembemsi kırmızı deriyi kesin. Tadına bakanlar meyveyi belirsiz tatlı ve hatta tuzlu olarak tanımlar. Şaşırdınız ? Meyvenin iyi yetişme koşulları ve olgunluğu tadı etkileyebilir, ancak yine de görsel olarak etkileyici ve C Vitamini gibi besinlerle dolu, bu yüzden kesinlikle harika ve lezzetli bir meyvedir .

Ejder Meyvesi kendisine has bir tada ve aromaya sahiptir tarifi biraz zordur ama her yediğinizde farklı bir aroma yakalarsınız ve zevkle tüketirsiniz. Örnek vermek gerekir ise dediğimiz gibi tarifi zordur tatmak gerekir ama tek bir meyveye benzetmek imkansız, Kavun, Karpuz, Kiwi, Mango, Ananas gibi bir çok meyveden esintiler taşımaktadır.

Ejder Meyvesi dünyanın en popüler, en pahalı ve en Egzotik meyvelerin başlarında gelmektedir. Türkiye bu egzotik ve tropikal meyveler üretiminde çok önemli role sahip olma yolunda ilerliyor. Ülkemiz iklim olarak Akdeniz ve Ege bölgeleri çok uygundur. Bereketli topraklarımız ile iklim şartları birleşince tadına doyum olmayan bu egzotik ürünleri yetiştirmek kaçınılmaz oluyor.

7 1

İçi beyaz olan çok hafif ekşimsi bir tada sahiptir özellikle buzdolabında 2,3 saat beklettikten sonra soğuk tüketmek çok daha lezzetli olacaktır. İçi kırmızı olan ise biraz daha baskın aromaya sahiptir biraz daha tatlı gelebilir. Fakat mutlaka ikiside yenmelidir bu lezzetten mahrum kalmayın.

Güzel tadının yanında bir çok vitamine sahiptir ve bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Pasta içinde veya soğuk içeceklerde kullanarak değişik lezzetleri tatmış olursunuz. Faydaları hakkında detay için linke tıklayarak yazımızı okuyabiliriniz.

22ejder smoothie

https://ejdermeyvesi.net/ejder-meyvesi-pitaya-faydalari-nelerdir/

Telefon Yol Tarifi WhatsApp