Ejder Meyvesi Pitaya Danışmanlık Hizmeti (Ücretsiz)

danismanlik

Egzotik tarım markamız kapsamında ücretsiz ejder meyvesi pitaya danışmanlığı hizmetini hemen alabilirsiniz.

1900’lü yıllardan bu yana ticari olarak üretilip tüketilen ve pazar dünya genelinde büyüyen mucize meyve EJDER MEYVESİ (PİTAYA) Anavatanı Güney Amerika, Orta Amerika, Avustralya, Uzak Doğu, Kolombiya, Tayland gibi kıtalar ve ülkelerde üretimine başlanmıştır.

Tropikal iklimlere alışkın olan bu bitkiler Türkiye’de ılıman iklime sahip olan belirli bölgelerimizde adapte olup üretimine başlanmıştır. Genelde iç eti beyaz , mor , kırmızı ve pembe gibi renklerde olan meyvenin dış kabuğu ise pembe , sarı ve yeşildir bunlara benzer 120’den fazla çeşidi vardır. Ülkemizde 100’e yakını uyum sağlamış ve başarılı sonuçlar alınmıştır fakat ticari dikimlerde 5,6 çeşit üzerinde yoğunlaşmıştır.

EJDER MEYVESİ ÜLKEMİZDE NEREDE YETİŞİR ?

Ülkemizde tropikal iklim kuşağının belirgin özelliklerini taşıyan kış ve yaz sıcaklık farkları en düşük olan ak deniz ve ege’de örtü altı (sera) içerisinde üretimine başlanmıştır ve başarılı bir şekilde uyum sağlamıştır . Ejdermeyvesi (Pitaya) belirli özellikleri ve üretim koşulları vardır örneğin aşırı soğuk -2 lerin altında bitkiler olumsuz etkilenir.

Yağmurda direk suya sele maruz kalması yada üretici tarafından fazla sulanması durumunda kök ve gövde kısımlarda çürümelere yol açmaktadır. Direk güneş ışınlarına maruz kalması bitki gövdesinde yanıklara yol açar . Aşırı sıcak havalar bitkinin havasız kalıp boğulmasına ve gelişiminin negatif yönde etkilenmesine yol açmaktadır . Yine kışın sera sürekli kapalı kalması halinde bu sefer havasızlıktan rutubetten bitki olumsuz etkilenir ve çürümeler mantar hastalıkları gibi durumlar ile karşı karşıya kalırsınız.

EGZOTİK TARIM Olarak Türkiye’de 3 yıldır Ejder meyvesi (Pitaya) üretimi yapmaktayız. Bu zaman diliminde deyim yerindeyse deneme yanılma yoluyla bir çok tecrübe edindik artısı eksisi ile bir çok deneyim sahibi olduk.

Mersin erdemli , Adana sarıçam da kendimize ait Ejder meyvesi seralarımız mevcuttur . Bunların haricinde hatay , antalya , mersin , tarsus , aydın , izmir gibi yerlerde DANIŞMANLIĞINI yaptığımız Pitaya seraları vardır .2020 yılı için 20 Dönüme yakın uygulanmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir.

DOĞRU FİDANLARI TEMİN ETTİNİZ VE DİKİM YAPILDI …

DANIŞMANLIK konusu tamda burada devreye giriyor biz yatırımcılarımıza bizim gibi düşmeden yanılmadan üretim yapmaları için her konuda Yer seçiminden dikime kullanılan gübreye takviyelere budamaya ve hasat dönemine kadar her konuda tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

Nasıl gübreleme yapılır, ne zaman gübre verilir, budama nasıl yapılır, budama ne zaman yapılmalı, tomurcuk patladı nasıl seyreltme yapılır, çiçek zamanı hangi element kullanılır, sulama ne sıklıkla yapılır, hasat nasıl yapılır gibi bir çok önemli konu vardır.

Ayrıca meyveyi ürettiniz ve satış konusunda sıkıntılar yaşadınız ki bu zor bir ihtimal o zaman yine biz satış konusunda sizlere bağlantılarımız aracılığı ile yardımcı oluyoruz ve meyvelerin satışını gerçekleştiriyoruz. Yani işin özü size her konuda yardımcı olan bir iş ortağı edinmiş olacaksınız.

Maliyetler pazar konusu danışmanlık konusu ve her türlü detay için bize ulaşabilirsiniz.

Fidan ve Meyve siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com

Telefon Yol Tarifi WhatsApp