Ejder Meyvesi (PİTAYA) Nasıl Yenir ?

ejder nasil yenir 1024x576 1

EJDER MEYVESİ NEREDE YETİŞİ ? NASIL YENİR ?

Ejder meyvesi son 2,3 Yıldır ülkemizde çok popüler oldu herkesin aklındaki soru Nasıl Yenir ? Nerede Bulurum ? gibi sorular silsilesi. Ejder Meyvesi Asya ülkelerinde Orta Amerika Güney Amerika Başta olmak üzere dünya genelinde yetiştirilen bir meyvedir. Türkiye’de iklim olarak ve bereketli Toprakları açısından Ejder meyvesi Üretimine çok uygundur .

Pitaya dış kabuğu pembe veya sarı olan iç et kısmı beyaz, kırmızı, pembe, mor gibi renklerde olan bir meyvedir. İçindeki etli kısım kiwi’ye benzer susam bezneri çekirdekleri varıdır ve bu çekirdekleri ile beraber tüketilir.

Kaktüs Familyasından olan Pitaya Lif bakımından oldukça zengindir.Bıçakla ortadan ikiye keserek ister kabuğu soyularak dilenirse de kaşıkla yumuşak etli kısmı tüketilir. Alternatif olarak meyveyi yoğurt muz süt gibi bazı karışımlarla blender dan geçirip smoothie yapıp içebilirsiniz tam tarifi internet ten bulabilirsiniz.

PİTAYA KIRMIZI VE BEYAZejder smoothie

EJDER MEYVESİ NASIL BULABİLİRİM ?

Ejder meyvesi mayıs sonu gibi meyve vermeye başlar ve aralık sonuna kadar meyve üretimi devam eder. Herkesin merak edip almak ve tatmak istediği Ejder Meyvesi nerelerden temin edilir. Bizim gibi Üreticilerden,  Büyük şehirlerde Zincir market lerde Avm lerde ve büyük Manavlarda bulabilirsiniz zaman zaman internet üzerinde de satışı yapılmaktadır iletişim bölümünden bizlerede ulaşabilirsiniz meyve fidan temini için .

EJDER MEYVESİ NASIL SEÇİLİR ?

Ejder meyvesi pitaya dış kabuğu Parlak pembe veya kırmızı olmalıdır. Ejder meyvesinin üzerine bastırdığınızda biraz içe doğru çökme yaparsa olgunlaşmış ve yemeye hazırdır. Üzerinde sararmalar lekeler mevcut ise fazla beklemiştir onu sakın almayın tadı bozulmuş olacaktır.

ejder görsel 1

Ejder meyvesi özellikle soğuk yenilmeli çok daha lezzetli olacaktır. Buzdolabına koymanız 2 saat kalması yeterli olacaktır. Meyvenin kabuğu yenilmez kabuklar gıda ve boya sanyayisinde kullanılır .        AFİYET OLSUN …

Daha fazla detay ve destek için bizlere ulaşabilirsiniz . 

Fidan ve Meyve siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com

EJDER KAŞIKPİTAYA DİLİM

Telefon Yol Tarifi WhatsApp