Ejder Meyvesi (PİTAYA) Para Kazandırıyor mu ?

ejder para

ejder meyvesi pitaya bir yilda kac kez meyve verir

EJDER MEYVESİ YATIRIMI PARA KAZANDIRIR MI ?

Ülkemizde geçmişi 6,7 yıla dayansa’da adının duyulması ve halk arasında isminin telaffuz edilmesi 2,3 yıl kadar olmuştur yani ülkemiz adına henüz çok yeni ve özel bir yatırımdır .

Biz EGZOTİK TARIM olarak bu muhteşem meyvenin tanıtımı için gerekli tüm yollara başvuruyoruz reklam , fuar ve farklı tanıtımlar aracılığı ile yatırımcılarımızı en ince detayına kadar bilgilendiriyoruz. Bu yazımızdaki amacımız aklınızdaki sorulara bir nebzede olsa katkıda bulunmaktır.

Ejder meyvesi dünya genelinde 1900’lü yıllardan bu yana Güney Amerika, Orta Amerika, Tayland, Brezilya gibi çeşitli ülkelerde üretimi yapılmaktadır ve yıllardan beri üreticileri’nin yüzünü güldürmektedir. Ülkemizin en büyük avantajı lojistik bakımdan avrupaya uygun olmasıdır.

Orta doğu’dan ejder meyvesi için çok ciddi talep vardır fakat ülkemizdeki üretim şuan iç piyasanın taleplerini ancak karşılayabilmektedir bu durum Ejder meyvesi Pitaya üretimi yapmak isteyen yatırımcıların ve çiftçiler için UMUT vaat edicidir. Hali hazırda ülkemizde 250 dönüm civarı gibi bir pitaya üretimi vardır her geçen gün bu alan artacaktır.

EJDER MEYVESİ TÜM İLGİ ÇEKMEKTEDİR ÇİFTÇİYE UMUT OLMUŞTUR

Pitaya üretimi yatırımcıların büyük ilgisini çekmektedir ve herkesin ortak merakı EJDER MEYVESİ PİTAYA para kazandırıyor mu ?

Tabiki her işe girerken belirli maliyetler vardır pitaya üretimi yapabilmek için uygun araziniz var ise sera kurulumu diğer ekipmanlar ve fidan gibi giderlerin toplamı 85.000 bin TL ile 90.000 bin TL arası dır bu rakam yaptırmak istediğiniz seranın modeline ve malzeme kalitesine göre daha yüksek rakamlara da ulaşabilir.

Ejder meyvesi üretim serası kurmak için bir çekici sebep’de yatırımın çok hızlı geri dönüşü. 1 dönüm Pitaya dikim yaptınız örneğin nisan 1 gibi ilk yaz tadımlık meyve alır ailecek eş dostlarınızla afiyetle yersiniz. Bir sonraki yıl yaza iyi bir bakımla 1 dönümden 1500 adet fidan’dan 4000 ila 6000 adet meyve alabilirsiniz.

3. yıl ağaçların artık olgunlaştığı ve tam verime ulaştığı yıldır bu yıl içerisinde 8000 ila 12000 adete kadar verime ulaşabilir bu sayılar bakıma fidanın cinsine göre değişkenlik gösterebilir. Meyvelerin toptan seradan çıkış fiyatı gramaja göre değişmekle birlikte ortalama bir rakam verecek olursak 10 TL gibi bir rakama satılıyor buda demek oluyor 3. yıl tam verime oturan bir sera 80.000 bin TL ile 100.000 TL arası bir gelir kazandırıyor.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Sizde bu kazançlı düşük masraflı ve düşük işçilikli üretimin bir parçası olmak isterseniz EGZOTİK TARIM olarak bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır fidan temini ve sonrasında ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK gibi her türlü yatırımcının yanında olmaktan mutluluk duyarız .

Fidan ve Meyve siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com 

Telefon Yol Tarifi WhatsApp