Ejder Meyvesi PİTAYA ne Zaman Meyve Verir ?

ejder yillik ne verir

Ejder Meyvesi Dikimden Sonra Ne Zaman Meyve Verir 

Ejder Meyvesi Ülkemizde çok taze bir girişim ve çok hızla  ilgi odağı olmayı başardı. Tropikal bir meyve olan Pitaya ülkemizde Akdeniz ve Ege bölgelerinde ve bu iklimlere yakın bölgelerde rahatça yetişmektedir. Örtü altı dediğimiz sera içerisinde Başarılı şekilde üretimi başarılı olmuştur.

Ejder Meyvesi Pitaya uzun ömürlü gerekli ve doğru bakım ile 25 – 30 yıla kadar yaşayan verimi yüksek ve bereketli bir bitkidir. Pitaya dikimden 3 yıl sonra tam olgunluğa erişir ve verimi her yıl bir miktar artar . 3 yaşında bir fidan cinsine ve türüne göre değişmekle birlikte 1 sezonda 25 ile 80 adet arası meyve verir . Bu verimler tabi ki gerekli ortam ve bakım sağlandıktan sonra geçerlidir budama , gübreleme , sulama ve gerekli element takviyeleri ile .

6,5 Ay İçinde Verime Başlayan Kendi Seramızın Videosunu Sizinle Paylaşıyoruz .

Bu video kendi seramıza aittir 6.5 ayda Doğru ve Gerekli olan bakımla gelişim süreci ve meyve verimi çok iyi durumdadır. Bu video sizlere ilk yıl için büyüme ve verim konularında çok açıklayıcı olmaktadır.

Ejder Meyvesi dikimden sonra ilk 4,5 ayda içi beyaz olan (vietnam white) çeşidi tadımlık sayılacak miktarda verime başlar ilk yıl 100 e yakın meyve alınabilir 1 dekarlık bir seradan. Ticari gelir elde edebilecek şekilde 2. yıl verime başlar 1 dekardan 20 bin TL ile 30 bin TL arası bir gelir elde edilebilir. 3. yıl ise bitkilerin olgunlaştığı ve verime oturduğu yıldır bu yıl içinde sezonda 1 dekar alandan 55 bin TL – 70 bin TL civarı getirisi olabilmektedir. Daha sonraki yıl ortalama olarak 100 bin TL gibi bir getirisi olmaktadır.

Pitaya diğer benzeri yatırımlara nazaran yıllık bakım maliyeti olarak ve işçilik olarak çok DÜŞÜKTÜR. Yıllık belirli element ve gübre takviyeler haricinde sürekli kullanmakta olunan bir zirai ilaç mecburiyeti şimdilik yoktur. Tüm bu faktörler göz önünde alınınca çok cazibeli bir yatırım olarak öne çıkmaktadır.

2 13 1

Fidan ve Meyve Siparişi için : www.egzotikmeyvesepeti.com

Daha Fazla Detay ve Destek için Bize Ulaşınız .

Telefon Yol Tarifi WhatsApp