Pitaya Danışmanlık

danismanlik

Ejder meyvesi danışmanlık hakkında: 1900’lü yılların başlarından bu yana ticari olarak gelişim gösteren Ejder Meyvesi Pitaya’nın ana vatanı Orta Amerika’dır. Sonradan; Güney Amerika, Uzak Doğu, Avustralya ile diğer kıtalar ve ülkelerde yetiştirilmeye başlanmıştır.

Tropikal iklim şartlarına uyum sağlamış olan bu bitki Türkiye gibi geçiş iklim şartlarının yer aldığı ılıman iklim kuşaklarının da bir kısmına uyum sağlamaya başlamıştır.

Temelde dış kabuk kısmı pembe, sarı ve yeşil olarak iç et kısmı beyaz pembe, kırmızı ve mor olmak üzere toplamda 100’e yakın türü mevcuttur. Ülkemizde bu türlerden 50 civarında bir kısmı uyum sağlamış ve bu cinslerden elde edilen daha farklı alt türler de geliştirilmektedir.

Türkiye’de ılıman iklim kuşağının belirgin özelliğini taşıyan yaz ve kış dönemi sıcaklık farkı en düşük olan Akdeniz ikliminde örtü altında kendine uygun bir gelişim sağlayan Ejder Meyvesi Pitaya nın belirgin hassasiyetleri mevcuttur.

Aşırı soğuk havanın etkisi özellikle (0) derecenin altına düştüğü zamanlarda bitki olumsuz etkilenmektedir. Aşırı sulama ve yağmur etkisi kökleri çürüterek olumsuz etkilemektedir. Aşırı sıcak hava bitkiyi boğarak gelişimini olumsuz etkilemektedir. Havasızlık yine benzer bir etki yaparak hastalıklara davet çıkarmaktadır.

Dikim yapılacak toprak ve her bölge kendi içerisinde farklı etkilere ve hava şartlarına sahip olduğundan yetiştiricilik sırasında dikkat edilmesi gerek hususlar mevcuttur.

Türkiye’de Ejder Meyvesi Pitaya olarak bitkinin yetiştiriciliğinde 3. yılımızın içerisindeyiz. Tüm bu yetiştiricilik yaptığımız sürede birçok farklı olumlu olumsuz durumlarla karşılaştık ve bunlar bizi tecrübelendirdi. En güzel öğrenme yöntemi olan deyim yerindeyse “düşerek ve kalkarak” öğrendik.

Şimdi bunları Pitaya yetiştiriciliği yapan tüm yatırımcılarımıza aktarıyoruz. Mersin, Anamur ve Adana Sarıçam’da kendimize ait Ejder Meyvesi Pitaya seramız bulunmaktadır. Bunların dışında Antalya, Antalya, Gazipaşa, Mersin, Erdemli, Hatay, Aydın ve İzmir olmak üzere kurulum ve danışmanlığını yaptığımız Ejder Meyvesi Pitaya yatırımcılarımız bulunmaktadır. Ejder meyvesi danışmanlığı üzere 2019’da 30 dönüme yakın projelerimiz hayata geçirmek üzere çalışmalarımız devam etmektedir.

Özellikle kurulum sırasında, budama döneminde ve meyve döneminde danışmanlık yaptığımız seralarımızın içerisine girerek strateji geliştirmekteyiz. Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize ulaşabilirsiniz. Kısacası bizden sadece fidan satın almıyorsunuz.

Bütün birikim tecrübelerimizden ve ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanmış olacaksınız. Ejder meyvesi üretim ailemize katılmış olacaksınız. Dikimden meyve alana kadar ve hatta meyve satış pazarına kadar daima yanınızda olan bir iş ortağı edinmiş olacaksınız.

Fidan ve Meyve Siparişi için www.egzotikmeyvesepeti.com 

Detaylı bilgi ve Danışmanlık için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz

Telefon Yol Tarifi WhatsApp