Ejder Meyvesi PİTAYA İçin Çinko Elementi

GORSEL E 1

ÇİNKO NEDİR ?

Çinko biz insanlar içinde çok ihtiyaç olan Sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olmak için olmazsa olmaz bir eser element dir. İnsan vücudundaki bir çok farklı fonksiyondan sorumludur. Bitkiler içinde aynı durum söz konusudur gelişim ve sağlıklı verim süreci için çok ihtiyaç duyulan bir element dir.

Çinko elementi doğada bir çok gıda içerisinde bulunur. Çinko elementinin eksikliği genel olarak kullandığımız bir diğer element olan Fosforun aşırı doz kullanımından sonra ortaya çıkmaktadır. Fosfor seviyesi yüksek olması, toprak sıcaklığının düşük olması, serbest kireçin var olması, organik madde derecesi düşük olursa ÇİNKO eksikliği ortaya çıkar.

ÇİNKO EKSİKLİĞİ ve BİTKİLERDE ETKİSİ NEDİR ?

Çinko eksik olursa bitkilerimizin yaprakları normal boyutlarda büyümez ve renkleri bozulur ayrıca şekil bozukluğu görülür. Yine bir diğer etkisi çinko eksik olunca yapraklarda azalma olur döker. Verim düşüklüğüne sebep olan etkenlerden bir tanesi yine ÇİNKO eksikliğidir.

Bu elementleri kullanırken dikkat edilmesi gereken husus hepsini uzman kişilerin önerisi üzerine standart ölçülerde kullanmak. Fazla kullanıp bitki faydalansın diye bol bol bitkiye vermek aksine zararlar ve diğer elementlerin azalmasına yol açabilir.

ÇİNKO KULLAN ŞEKLİ …

Ejder Meyvesi Pitaya bu tür element takviyelerini daldan vs vermek pek etkili bir yol değildir. Pitaya için element kullanımının en verimli yolu kökten damla sulama ile verilen yöntemdir. Uzman kişiler tarafından belirlenen ve kullanım kılavuzunda yazan ölçülerde verilen elementler bitkimize çok daha faydalı olmaktadır.

Daha fazla detay ve bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

ejder elemntlerejder elemnt eksiklikleriGÖRSEL 3

Telefon Yol Tarifi WhatsApp